University of Warwick

University of Warwick

POČET STUDENTŮ
23 420
KAMPUS
Venkov
ŽEBŘÍČEK (GUARDIAN 2016 UK)
6.
ŽEBŘÍČEK (COMPLETE UNIVERSITY 2016 UK)
7.

Náklady (bakalář, GBP za rok)

ŠKOLNÉ
9 000
UBYTOVÁNÍ:
81 za týden
DOPRAVA A DALŠÍ
Doprava z ČR - 2 500 CZK
Učebnice - 3000 CZK
JINÉ
Není zásadní.

Náklady (magistr, GBP za rok)

ŠKOLNÉ
7 000 - 35 000
UBYTOVÁNÍ:
od 90 GBP za týden
DOPRAVA A DALŠÍ
Cca 2 500 GBP
JINÉ
Není zásadní.

STUDENTI:

Marketa Dybalova
Markéta Dybalova
Student - poradce
Jakub Cervenka
Jakub Cervenka
Student - poradce
Jan Volec
Jan Volec
Student - poradce

Adresa

University of Warwick, Coventry CV4 7AL, UK   Zobrazit mapu

Kategorie

Velká Británie

Markéta Dybalova

Student - poradce

Univerzita: University of Warwick
Místo původu: Opava
Rok narození: 1994
Střední škola: Gymnázium Oty Pavla, Praha Radotín

Co Tě vedlo přihlásit se na tuto univerzitu? Čím je neobyčejná?

Když jsem podávala přihlášku na univerzity v Anglii, tak jsem to dělala s úmyslem jenom zjistit, jak na tom jsem, ani jsem neříkala rodičům, že se sem hlásím, protože jsem neměla v plánu studovat v zahraničí. Při hledání univerzit v UK jsem si našla „Nejlepší univerzity v UK“ podle Timesu a podle toho jsem si vybírala :D. U každé školy jsem si našla obor, který mi nejvíc sedne (u některých mi nesedl žádný). Pamatuji si, že Warwick na mě zapůsobil tak nějak sympaticky, ale moc jsem to nezkoumala.

Jaký je zde styl a kvalita výuky?

Všechny přednášky jsou vedeny profesory, většina z nich ví, co říká, najdou se bohužel i takoví, které za dobré profesory nepovažuji. Naštěstí jsou výjimka. Na každý předmět (mám jich 5 každý trimestr) jsou dvě hodiny přednášek a hodina semináře týdně. U některých předmětů je výuka „mimo přednášku“ – musíme sledovat videa a o přednáškách máme guest lecturer z praxe. Na každý seminář si máme připravovat zadané úlohy.
Obecně bych řekla, že kvalita výuky je dobrá.

Jaký je zde stav a množství akademického zázemí?

Zázemí je skvělé. Je tady obrovská knihovna, pořád se tady budují nové a nové budovy, je tady mimo knihovnu spousta jiných míst, kde člověk může jít studovat nebo dělat skupinové projekty.

Nabízí univerzita speciální studijní programy, pobyty v zahraničí, či možnost work placement?

Je tady so called „Careers Center“, které radí ohledně kariéryy. Pobyty v zahraničí tady jsou někdy v rámci degree – například International Management je na čtyři roky s tím, že po druhém roce studenti jedou ven. Udělat si Gap year po druhém ročníku na roční praxi v oboru také není výjimkou.

Jaké je zde volnočasové vyžití? Je zde dobré sportovní zázemí?

Warwick je sám o sobě známý tím, že je tady nejvíc studentských spolků (societies), myslím, že je jich tady kolem 200, od Žonglování, Wine and Whisky, po Economic society nebo Dobrovolnictví. Takže to je super na zapojení se ať už jen pro zábavu, nebo do více akademických societies. Mimo to je tady spousta sportovních klubů, sports center, posilovna, bazén… Tohle je bohužel relativně drahé.

Jak kvalitní a rozmanitý je na univerzitě sociální život?

Sociální život je skvělý. První ročníky bydlí na koleji, takže v rámci koleje se najde spousta kamarádů a obzvlášť Britové chodí na party moc rádi. Přímo uprostřed campusu je bar, několik kaváren a restaurací. Na campusu se také dvakrát týdně pořádají party, takže člověk nemusí nikam jezdit. V okolí je taky několik klubů a relativně velká města s restauracemi, kiny, obchody, …

V jakém prostředí se univerzita nachází?

Univerzita je poblíž Coventry, což je 13. největší město v Británii. Warwick ale není přímo v Coventry, je to campus university, takže v zásadě je všechno na campusu. Je uprostřed „pole“, takže okolí je krásné, příroda. Na druhou stranu, autobusy jezdí ať už na jednu stranu do Coventry, tak také do Leamingtonu – relativně velké městečko, kde jsou kluby, restaurace, obchody…. je to taková studentská lokalita, protože zde bydlí hodně studentů.

Jaké jsou zde možnosti ubytování? Jsou zde koleje, nebo pronájem? Jak se studenti stravují?

První ročníky bydlí na koleji, dá se bydlet v pokojích jen po jednom. Kolejí je to nespočet, od těch „levných“ (které jsou stejně drahé přepočteno na českou měnu) po ty dražší. Ty levnější nemají záchody a koupelny na pokojích a kuchyň se sdílí s více lidmi, ty dražší jsou en souite. V druhém ročníku si studenti musí hledat vlastní bydlení mimo kolej. Je tady nespočet možností na pronájmy baráků, ať už v Coventry nebo Leamingtonu. Na campusu je několik restaurací, ale to je relativně drahé a není to úplně na rychlý oběd, takže většinou si studenti vaří doma. Je tady poblíž Tesco, kde všichni nakupují.

Je snadné sehnat si při studiu placenou či dobrovolnou práci/stáž/praxi? A co v létě?

Na campusu je několik možných studentských prací, které jsou velice dobře placené (porovnáno s Českem), určitě se dá zvládnou studium, práce, kamarádi a societies.
Warwick je sám o sobě dobrá škola a je velice ambiciózní, takže hledání stáží je velice podporováno. Po prvním ročníku je těžké nějakou sehnat, takže většinou se studenti soustředí na tzv. Spring weeks – krátká „stáž“ během prvního ročníku, a když se člověk líbí, tak mu firma nabídne summer internship po druhém ročníku.

Jak je zde velká česká a slovenská komunita? Scházíte se společně a máte formální klub?

Na Warwicku je minimálně 40 Slováků a Čechů. Tihle jsou v československém klubu, pravděpodobně jich tu bude víc. Nedá se říct, že bychom se sházeli pravidelně, ale klub je sám o sobě aktivní a pořádá například debaty.

Jak se na tuto univerzitu dopravuješ z ČR? Jak často a jak dlouho to trvá?

Domů létám začátkem každého trimestru a pak koncem (ne během). Cesta odsud domů je přibližně 10 hodin ( 40 minut bus z uni do Coventry, 3.5 hod bus z Coventry na Stansted – letiště, které je odsud nejdál, a potom cca 2 hod let). Stojí to kolem 2500. Létám s Ryanairem, bus používám National Express.

Máš nějaké tipy na zajímavé kurzy, profesory, aktivity atd.?

Hodně profesorů jsou velká jména, je tady nespočet akademických a politických debat, školení na zlepšení například essay writing, takže je tady vždycky co dělat.

Jaké jsou zde naopak nevýhody a co by se mělo zlepšit?

Sama o sobě škola je dobrá (někteří profesoři slabší), co je nejtěžší je bydlení daleko od domova a v jiné zemi. Je to také relativně drahé, ale stojí to za to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.