Grinnell College

Grinnell College

POČET STUDENTŮ
1 700
KAMPUS
Venkov
ŽEBŘÍČEK (US NEWS 2016 Liberal arts colleges)
19.

Náklady (bakalář, USD za rok)

ŠKOLNÉ + UBYT. + JINÉ
60 000

STUDENTI:

Adresa

1115 8th Avenue, Grinnell, IA 50112, USA   Zobrazit mapu

Kategorie

Spojené Státy

Michaela Gelnarová

Univerzita: Grinnell College
Místo původu: Ostrava
Střední škola: Gymnázium Olgy Havlové

Co Tě vedlo přihlásit se na tuto univerzitu? Čím je neobyčejná?

Univerzita nabízí vysoká stipendia, má velké procento mezinárodních studentů, je známá pro studentskou iniciativitu a aktivitu. Studium je náročné, ale velice zajímavé. Škola nabízí stadium v zahraničí po celém světě a také sponzoruje praxi. Je to nejpřátelštější místo, kterém jsem kdy navštívila.

Jaký je zde styl a kvalita výuky?

Já jsem absolutně spokojená, profesoři jsou fantastičtí a výuka je zajímavá. Mám zkušenost jen s humanitními obory, ale máme zde celou budovu zaměřenou na přírodovědné obory s plno laboratořemi a profesionálním vybavením.

Jaký je zde stav a množství akademického zázemí?

Velice moderně vybavení ve všech učebnách, knihovna je schopna sehnat knihu, kterou sama nemá, pokud je v nějaké jiné knihovně kdekoli v USA. Máme tisk zadarmo. Důraz se take dává na volný čas a relaxaci. Máme multikulturní pokoje, masážní křeslo, odpočinkovou zónu, tělocvičny, posilovnu, bazén, skokanské můstky, hodiny salsy, zumby, nebo třeba yógy. Máme taky lezeckou stěnu.

Nabízí univerzita speciální studijní programy, pobyty v zahraničí, či možnost work placement?

Ano. Jsou možnosti výzkumných programů přes léto, pobyty po celém světě i v Americe, škola si zakládá na spojení s absolventy, kteří jsou ochotni pomoct studentům s hledáním práce a praxe.

Jaké je zde volnočasové vyžití? Je zde dobré sportovní zázemí?

Je tady úplně všechno, od kurzů elfštiny, přes ruské čajové dýchánky až po klubové vodní polo. Tento semester jsem založila klub gurmánského vaření, je to velmi jednoduché a studenti jsou nadšení pro každou aktivitu.

Jak kvalitní a rozmanitý je na univerzitě sociální život?

Většinou je výběr z několika eventů hlavně o víkendu. Máme kvízy v baru, open mic ve školní kavárně, koncerty a párty. Škola taky zve mnoho speakerů z různých oborů.

V jakém prostředí se univerzita nachází?

Venkov, doslova uprostřed ničeho, ale univerzita má úplně všechno, co člověk potřebuje. Dopravní spojení je s letem do Chicaga a potom pět hodin autobusem. Druhá možnost je letět do Des Moines a jet autobusem jen hodinu.

Jaké jsou zde možnosti ubytování? Jsou zde koleje, nebo pronájem? Jak se studenti stravují?

První ročníky musí povinně bydlet na kolejích. Koleje jsou moc pěkné, mají kuchyňku, většinou jsou pokoje po dvou. Příští rok chci bydlet v domě španělštiny, cena bude stejná, ale nebudu muset mít jídelní plan, což je rozhodně výhodnější. Bydlení mimo koleje je levnější, ale je to mnohem víc starostí a v zimě to může být problémové, když uvážíme, že teploty můžou klesnout až pod -30 stupňů.

Je snadné sehnat si při studiu placenou či dobrovolnou práci/stáž/praxi? A co v létě?

Škola automaticky zaměstnává studenty s vysokým stipendiem. Práce je v rámci balíčku finanční pomoci.

Máš nějaké dodatečné tipy či poznámky pro ostatní vztahující se k životu na této univerzitě?

Založte si klub, něco co vás zajímá, je to jednoduché a super, profesoři jsou tady skvělí, težko doporučovat pro všechny obory a na začátku studia. Studenti si mohou vytvořit svůj vlastní obor, třeba kombinaci několika oborů dohromady…

Vyjmenuj hlavní výhody a nevýhody univerzity.

Kompletní péče o studenta, individuální přístup profesorů a flexibilita předmětů, aktivity a kluby, možnost networking, granty a finanční pomoc. Nevýhody: kulturní šok, vysoké studijní nároky, povinný jídelní plán v prvním ročníku, a to ej asi vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.