Durham University

Durham University

POČET STUDENTŮ
16 355
KAMPUS
Malé město
ŽEBŘÍČEK (GUARDIAN 2016 UK)
6.
ŽEBŘÍČEK (COMPLETE UNIVERSITY 2016 UK)
5.

Náklady (bakalář, GBP za rok)

ŠKOLNÉ
9 000
UBYTOVÁNÍ:
6 000
DOPRAVA A DALŠÍ
1 500
JINÉ
2 500

Náklady (magistr, GBP za rok)

ŠKOLNÉ
11 000 (záleží)
UBYTOVÁNÍ:
6 000
DOPRAVA A DALŠÍ
1 500
JINÉ
2 500

Náklady (doktorát, GBP za rok)

ŠKOLNÉ
5 000
UBYTOVÁNÍ:
6 000
DOPRAVA A DALŠÍ
1 500
JINÉ
2 500

STUDENTI:

Andrea Mikulandová
Andrea Mikulandová
Student - poradce

Adresa

37 Old Elvet, Durham, County Durham DH1 3HN, UK   Zobrazit mapu

Kategorie

Velká Británie

Andrea Mikulandová

Student - poradce

Univerzita: Durham University
Místo původu: Říčany
Rok narození: 1994
Střední škola: Gymnázium Open Gate

Jsou českým studentům nabízena jakákoli stipendia či půjčky od univerzity?

Bakalář:
Možnost studentské půjčky.

Magistr:
Záleží na oboru – ceny se liší. Možnost stipendií – záleží na výsledcích a na oboru (cenami si úplně nejsem jistá).

Doktorát:
Cena PhD se liší obor od oboru. Možnost stipendií pro PhD studenty obecně, záleží na oboru a typu výzkumu. Nic konkrétního pro studenty z ČR.

Co Tě vedlo přihlásit se na tuto univerzitu? Čím je neobyčejná?

Na Durham University mě zaujal její jedinečný kolejní systém. Každý nový student se stane členem koleje, kde první rok, a to ne výhradně, bydlí. Kolej je centrem společenských akcí, sportovních a dalších ‘socities’. Díky mé koleji, jsem poznala spoustu zajímavých lidí z různých oborů a členem koleje už budu doživotně.

Jeden z dalších důvodů, proč tu studuju, je skvělá reputace této univerzity, neboť Durham University vyniká ve všech oborech a patří k nejlepším ve Velké Británii.

Jaký je zde styl a kvalita výuky?

Styl výuky záleží na typu předmětu. Většinou se jedná o kombinaci přednášek, tutoriálů a seminářů. Z mé vlastní zkušenosti, přednášející a tutoři jsou ochotní pomoci, pokud je o to požádáte. Záleží převážně na iniciativě studenta. Každý student dělá šest předmětů po dobu celého roku. U vědeckých předmětů bývá více kontaktních hodin, zatímco u humanitních se větší část studia skládá ze čtení a samostatné práce. Během prvního roku jsem se zde setkala převážně s přednášejícími, kteří jsou nadšeni pro svou práci a chtějí nás něco naučit. Kvalita výuky je zde vysoká.

Jaký je zde stav a množství akademického zázemí?

Studenti mají možnost využívat jak velkou Bill Bryson Library (knihovnu), tak i menší knihovny a studovny v rámci svých kolejí. Všechny budovy univerzity jsou blízko sebe, všude dojdete pěšky. Mezi největší a nejmodernější budovy patří Calman Learning Centre, kde také bývají největší přednášky, co se počtu studentů týká.

Nabízí univerzita speciální studijní programy, pobyty v zahraničí, či možnost work placement?

Ano, zejména pro studenty jazyků, pro které je povinné studium či pracovní pobyt v zahraničí během třetího roku studia.
Všichni studenti mají možnost výměnného pobytu po druhém roce studia, avšak tento rok se jim nepočítá a tímpádem si studium o rok prodlouží.

Jaké je zde volnočasové vyžití? Je zde dobré sportovní zázemí?

Durham University nabízí širokou možnost mimoškolních aktivit, které zahrnují různé sporty, umělecké a další kroužky. Durham Union, druhá nejstarší debatní společnost v UK, patří k největším ‘societies’ v Durhamu. Každý student má možnost zastávat nějakou roli zodpovědnosti či vyzkoušet si prakticky cokoliv. Téměr každý se zde najde a kdo ne, má možnost založil svojí vlastní ‘society’ pokud najde další lidi, kteří se chtějí připojit.

Co se týká sportu, patří Durham mezi nějlepší ve VB. Je tu možnost dělat sporty na univerzitní úrovni či v rámci kolejí. Sportovní zázemí je tu velké. Jedním z populárních sportů je v Durhamu veslování;univerzita se totiž nachází v blízkosti řeky.

Jak kvalitní a rozmanitý je na univerzitě sociální život?

Hodně sociálních akcí se vztahuje k jednotlivým kolejím a ‘societies’. Jedná se o plesy, slavnostní večeře, studentské divadelní hry či hudební vystoupení. Během školních trimestrů je univerzitní část Durhamu plná studentů, takže je těžké jít po ulici a nesetkat se někým, koho znáte z koleje, předmětu či zájmového kroužku. Durham není velká univerzita a je to místo, kde se snadno vytvářejí přátelství.

V jakém prostředí se univerzita nachází?

Durham má krásné historické centrum s jednou z nejstarších katedrál. Kousek od univerzitních pozemků je les a pole. Člověk si tu tedy užije jak krásy města, tak klidu přírody.

Nejrychleji se kamkoliv dostanete chůzí či jízdou na kole. Hromadná doprava tu funguje, ale moc studentů ji nevyužívá. Pokud chcete jezdit na kole, musíte si zvyknout na jízdu do kopce.

Jaké jsou zde možnosti ubytování? Jsou zde koleje, nebo pronájem? Jak se studenti stravují?

Studenti bydlí na kolejích v průběhu prvního roku, některé koleje jsou se stravou, jiné ne, záleží na vaší volbě. Studenti můžou podat otevřenou přihlášku a některá kolej si je vybere, nebo se již můžou hlásit na určitou kolej. Tato volba nijak neovlivní, zdali je univerzita přijme nebo ne. Na koleji bydlí i studenti, co si dělají magistr či doktorát, což vytváří velmi rozmanitou komunitu. Většina lidí v druháků bydlí v domě s přáteli, které si našli během prvního roku. V městě je spousta agentur, která pomáhá studentům nalézt bydlení. Kolej take nabízí pomoc při hledání ubytování. Někteří studenti se vracejí nazpátek na kolej v třetím ročníku, kdy mají nejvíce práce.

Je snadné sehnat si při studiu placenou či dobrovolnou práci/stáž/praxi? A co v létě?

V rámci univerzity existují možnosti práce, například ve studentském baru. Je možné získat brigádu v kavárnách či jiných místech v Durhamu.

Jak je zde velká česká a slovenská komunita? Scházíte se společně a máte formální klub?

V současnosti je česká a slovenská komunita je v Durhamu velmi malá. Jsme tu tři Češi, co dělají bakaláře a dva Slováci. Dva Češi, co momentálně studují v druháku, si mě našli v průběhu druhého trimestru. Máme neoficiální ‘societie’ a občas se sejdeme na šálku kávy.
– V Hamiltonu však žije jedna česká emigrantka, která se o příležitostné krajany (když se na Colgate jednou za několik let objeví) velkoryse stará.

Jak se na tuto univerzitu dopravuješ z ČR? Jak často a jak dlouho to trvá?

Jednou týdně létá letadlo z Newcastle, metrem a vlakem to pak trvá přibližně hodinu do Durhamu. Ale jsou i další možnosti, například letět do Edingburgu a pak jet vlakem do Durhamu. Nejlevnější letenku a jízdenku dostanete buď hodně dlouho dopředu nebo při koupi na poslední chvíli.

Máš nějaké tipy na zajímavé kurzy, profesory, aktivity atd.?

Spoustu. Mám skvělé zážitky z debatních turnajů a účastní na otevřených debatách, kam Durham Union vždy pozve významné hosty z různých oborů.

Jednou jsem se zúčastnila workshopu o Čínské kultuře jako jediná evropanka a byla to pro mě neuvěřitelná zkušenosti.
Doporučuji v prvním roce zkusit spoustu nových věcí a pak se rozhodnout, čemu se chcete dále věnovat.

Na to, jak je Durham malá univerzita, tu je velmi hodně možností.

Jaké jsou zde naopak nevýhody a co by se mělo zlepšit?

Durham není velkoměsto jako Manchester či Londýn, takže zde neočekávejte ruch takového města. Já toto vidím jako pozitivní, neboť mám možnost věnovat se škole a svým mimoškolním aktivitám a tolik věcí mě tu nerozptyluje.

Máš nějaké dodatečné tipy či poznámky pro ostatní vztahující se k životu na této univerzitě?

Durham patří mezi 25 univerzit, co se týče oblíbenosti pro zaměstnavatele. Studium zde není jednoduché a je to výzva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.