Connecticut College

Connecticut College

POČET STUDENTŮ
1 915
KAMPUS
Předměstí
ŽEBŘÍČEK (US NEWS 2016 Liberal arts colleges)
45.

Náklady (bakalář, USD za rok)

ŠKOLNÉ
49 350
UBYTOVÁNÍ:
13 615
DOPRAVA A DALŠÍ
2 200
JINÉ
600

STUDENTI:

Vladimir Chlouba
Vladimír Chlouba
Student - poradce

Adresa

270 Mohegan Avenue Parkway, New London, CT 06320, United States   Zobrazit mapu

Kategorie

Spojené Státy

Vladimír Chlouba

Student - poradce

Univerzita: Connecticut College
Místo původu: Louny
Rok narození: 1990
Střední škola: Gymnázium V. Hlavatého, Louny

Jsou českým studentům nabízena jakákoli stipendia či půjčky od univerzity?

Bakalář:
Škola poskytuje jak americkým, tak i zahraničním studentům granty, které ve výjimečných případech mohou pokrýt i 100 procent ceny studia. Je ovšem důležité zmínit, že veškerá stipendia jsou velice kompetitivní.

Co Tě vedlo přihlásit se na tuto univerzitu? Čím je neobyčejná?

Connecticut College se může chlubit podobnou kvalitou a prestiží jako školy tzv. Ivy League, a proto je někdy řazena k tzv. Little Ivies. Pro české studenty je škola zajímavá nejenom šiřokým výběrem programů, ale také demonstrovanou ochotou finančně podporovat zahraniční studenty. Jako jedna z mála škol také Connecticut College pro přijetí nevyžaduje SAT testy.

Jaký je zde styl a kvalita výuky?

Naprostá většina předmětů je vyučována samotnými profesory and studenti tak mají jedinečnou možnost komunikovat s těmi nejlepšími akademiky ve svém oboru. Třídy jsou většinou tvořeny menším počtem studentů, průměrně kolem 15. Frekvence hodin závisí na výběru předmětů, ale typický předmět se vyučuje dvakrát až třikrát týdně po 75 minutách.

Jaký je zde stav a množství akademického zázemí?

Po několikamilionové renovaci knihovny z roku 2015 nabízí kampus téměř neomezené množství studijních prostor, včetně plně vybaveného studijního centra, které je studentům k dispozici 24 hodin denně. Prakticky veškeré posluchárny jsou přístupné i po vyučování a studenti tak mají možnost využít jak jejich prostoru, tak i multimediálního vybavení.

Nabízí univerzita speciální studijní programy, pobyty v zahraničí, či možnost work placement?

Univerzita disponuje excelentním programem stáží, které každému studentovi pomohou nejenom najít, ale i zafinancovat tříměsíční praktickou zkušenost po celém světě. Zároveň je univerzita známá několika akademickými centry, která studenty např. vybaví znalostmi cizího jazyka, a následně zprostředkují zahraniční stáž a získání prestižního certifikátu. Po celou dobu studia je student provázen týmem profesionálních poradců, kteří pomohou jak se samotným studiem, tak i výběrem následné kariéry.

Jaké je zde volnočasové vyžití? Je zde dobré sportovní zázemí?

Volnočasové vyžití je doslova neomezené. Škola disponuje vlastním divadlem, několika koncertními sály, etc. Samozřejmostí je sportovní centrum s hokejovým stadionem, plaveckým bazénem i zrekonstruovanou posilovnou. Desítky studentských klubů, které jsou financovány studentskou radou potom umožňují vyžití v rámci nejrůznějších aktivit, od jízdy na koni po ochranu přírody.

Jak kvalitní a rozmanitý je na univerzitě sociální život?

V prvním roce studia žijí studenti po dvou, třech, či čtyřech, v ostatních letech studia potom samostatně. Sociální život je nicméně bohatý, neboť škola organizuje každý víkend nejrůznější aktivity od promítání filmů, organizaci párty, až po výlety do okolních měst.

V jakém prostředí se univerzita nachází?

Univerzita se nachází v klidném regionu východního Connecticutu, nedaleko menšího města New London. Ukliďnují příroda nejbližšího okolí je nicméně doplněna blízkostí metropolí jako Boston či New York.

Jaké jsou zde možnosti ubytování? Jsou zde koleje, nebo pronájem? Jak se studenti stravují?

Naprostá většina studentů bydlí ve školních kolejích a stravuje se ve školních stravovacích zařízení. Kvalita těchto služeb je nadstandardní a pouze menší počet studentů volí přípravu vlastních pokrmů.

Je snadné sehnat si při studiu placenou či dobrovolnou práci/stáž/praxi? A co v létě?

Jak již bylo zmíněno výše, škola poskytuje prvotřídní pomoc se zajištění stáží. Zároveň je k dispozici velké množstí dodatečných pracovních příležitostí jako např. práce v knihovně, které jsou studentům zdrojem kapesného.

Jak je zde velká česká a slovenská komunita? Scházíte se společně a máte formální klub?

O samostatné české a slovenské komunitě přímo na kampusu nelze hovořit, nicméně komunita zahraničních studentů z celého světa je jak početná, tak i velmi aktivní. Dlouhodobou politikou školy je zajištění různorodosti, a proto nelze očekávat, že by určitá národnost (kromě Američanů samozřejmě) převážila.

Jak se na tuto univerzitu dopravuješ z ČR? Jak často a jak dlouho to trvá?

Univerzita je pohodlně dostupná z New Yorku či Bostonu vlakem a cesta trvá kolem dvou hodin.

Máš nějaké tipy na zajímavé kurzy, profesory, aktivity atd.?

Zajímavých kurzů a profesorů je nepřeberně a každý student si nepochybně najde to svoje. Za čtyři roky nelze (naneštěstí) beze zbytku využít možností, které škola nabízí.

Jaké jsou zde naopak nevýhody a co by se mělo zlepšit?

Nelze mluvit nezbytně o nevýhodách, spíše o osobních preferencích. Škola ideálně kombinuje venkovské prostředí s dostupností velkých měst, nicméně existují nepochybně studenti, pro které je velkoměstský život každodenní nezbytností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.