Boston University

Marsh Plaza

POČET STUDENTŮ
33 500
KAMPUS
Město
ŽEBŘÍČEK (US NEWS 2016 National universities)
42.

Náklady (bakalář, USD za rok)

ŠKOLNÉ
50 000
UBYTOVÁNÍ:
8 000 - 14 000
JINÉ
900 za měsíc

STUDENTI:

Tomáš Jordán
Student - poradce

Adresa

Boston University, One Silber Way Boston, MA, USA   Zobrazit mapu

Kategorie

Spojené Státy

Tomáš Jordán

Student - poradce

Univerzita: Boston University
Místo původu: Brno
Střední škola: Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše

Co Tě vedlo přihlásit se na tuto univerzitu? Čím je neobyčejná?

Výborná úroveň biomedicínského inženýrství, možnosti výzkumu.

Můžes popsat styl a kvalitu výuky?

Výuka inženýrství je zaměřená na praktickou využitelnost. Předměty většinou mají jednu sekci teoretickou, drtivá většina času je však trávena ve cvičeních a laboratořích, kde se teorie přenáší do reálného světa. Stimuluje se tak kreativita a schopnost řešení problémů, které jsou v inženýrství nezbytné.

Jaký je zde stav a množství akademického zázemí?

Univerzita je moderní a každým rokem se renovují nebo přistavují prostory. Knihovna představuje výborné zázemí pro studium, během finals však bývá přeplněná. Studenti inženýrství mají přístup do exkluzivní studovny vybavené gauči, počítači a tiskem zdarma, s množstvím konferenčních místností. Pýchou univerzity je ale výzkum, což se pozná ve špičkově vybavených laboratořích.

Nabízí univerzita speciální studijní programy, pobyty v zahraničí, či možnost work placement?

Boston University nabízí obrovské množství pobytů v zahraničí speciálně navržených pro daný studijní obor s ohledem na zaměření cílové univerzity a možnosti praxe v určené destinaci. Studenti biologie tak mohou strávit semestr v jihoamerickém pralese a studenti filmu poznají pravý Hollywood. Inženýrské programy nabízí Drážďany, Grenoble, Tel Aviv, Sydney, Wellington a mnoho dalších.

Můžeš popsat situaci a kvalitu mimoškolních aktivit?

Boston University je obrovská škola s více než 450 studentskými organizacemi. Ty zahrnují kluby všech známých i neznámých sportů, bratrstva a sesterstva, artistické spolky, až po výstřednosti jako je klub včelařů.

Jak kvalitní a rozmanitý je na univerzitě sociální život?

Škola není známá pro párty scénu, množství studentských organizací se však stará o každodenní program. Mimo to je univerzita v docházkové vzdálenosti Allstonu, místního centra nočního života. Střed Bostonu, místo další zábavy, je zhruba 20 minut daleko, stejně jako kampusy univerzit jako MIT nebo Harvard.

Jaké jsou zde možnosti ubytování? Jsou zde koleje, nebo pronájem? Jak se studenti stravují?

Koleje jsou velmi pohodlnou možností jak bydlet na kampusu 5 minut chůze od každodenního dění. Jsou čisté, bezpečné a v blízkosti jídelen. Na druhou stranu koleje představují množství omezení a vzhledem ke stísněnému prostoru a nedostatku soukromí jsou zbytečně drahé. Byt v sousedním Allstonu (zhruba 20 minut chůze) se dá pronajmout i za polovinu ceny kolejí.

Jak je zde velká česká a slovenská komunita? Scházíte se společně a máte formální klub?

Česko-slovenská komunita na univerzitě prakticky neexistuje. Za tři roky jsem tu narazil na dva Čechy a jednoho Slováka.

Jaké jsou hlavní klady a zápory tvé univerzity?

Z akademického hlediska je největším kladem umístění v Bostonu, jednom z nejdůležitějších světových center v oblasti medicínského výzkumu. Škola má výborný inženýrský program, stejné se týká managementu. Zejména technické a vědní obory mají excelentní profesory, špičky ve své disciplíně. Záporem je, že v zimě je tu opravdu hodně veliká zima.

Máš nějaké tipy na zajímavé kurzy, profesory, aktivity atd.?

Součastí každého programu je alespoň jeden humanitní předmět a jeden předmět ze sociálních věd. V prvním ročníku jsem si zapsal Texty Boba Dylana a kurz si moc užil. Mimo příjemné rozptýlení jsem měl možnost popovídat si s Christopherem Ricksem, jedním z největších dylanologů a autorem knihy Dylan’s Visions of Sin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.