Jak si správně vybrat univerzitu

V případě, že se ke studiu v zahraničí rozhodneš, dalším důležitým krokem je vybrat si, kde vlastně studovat. K tomu by ti měly pomoci naše sekce o zemích a konkrétních univerzitách sepsané jednotlivými studenty, kteří zde studovali nebo studují.

Při výběru země (či konkrétního místa), kam se vydáš, je pravděpodobně rozhodující především jazyk, ve kterém chceš studovat. Důležité jsou také podnebí a vzdálenost od domova, v nichž pro tebe bude příjemné toto období strávit. Při výběru univerzity by pak měl hrát roli konkrétní obor tvého studia, případně kompetitivnost školy, na kterou se budeš směřovat – a to jak z pohledu její výběrovosti (tedy jak hodnotíš své šance na přijetí), tak její kvality.

Jedním z obecných ukazatelů kvality univerzit jsou žebříčky, ať už v rámci dané země nebo ve světě – těmi nejznámějšími v globálním měřítku jsou THE (Times Higher Education) nebo US News. Tyto žebříčky by ovšem neměly být jediným, ba ani hlavním kritériem výběru tvých škol – mimo Harvard a Oxford je ve světě totiž mnoho dalších neméně kvalitních (i prestižních) univerzit, které pro tebe mohou být na základě tvých osobních potřeb a preferencí i lepší volbou než třeba právě tyto dvě zmíněné.

Informace na tomto webu vycházejí především z našich vlastních zkušeností se studiem v zahraničí. Tyto stránky by měly zodpovědět většinu Tvých otázek, ovšem kdykoli nás můžeš se svými konkrétními dotazy také kontaktovat přímo a my ti vždy dáme potřebné informace z první ruky.

Hodně štěstí!