Jak se připravit v krátkodobém horizontu

Když už se rozhodneš, že si podáš přihlášku do zahraničí, je dobré se pečlivě rozhodnout, jaké zemi dáš přednost. Každá je totiž na přípravu jinak časově náročná. Například Spojené Státy vyžadují dlouhodobější přípravu už jen tím, že většina škol požaduje jazykové testy a standardizované testy typu SATs nebo GREs. Většina ostatních zahraničních škol bude také požadovat absolvování jazykových testů. Proto je dobré si včas vyhledat přípravné kurzy či materiály ke zkouškám.

Co se týče přípravy k jazykovým testům, záleží samozřejmě na individuální úrovni. Obecně bychom ale doporučili, aby sis dal/a čas minimálně tří měsíců. Toto období Ti pomůže se se způsobem testování seznámit v klidu a bez zbytečného stresu.

Podrobnější popis přípravy pro jednotlivé země najdeš v jejich sekcích. Co se týče Evropy, tak bychom ale doporučili se začít připravovat asi rok a čtvrt před plánovaným nástupem na školu (tj. koncem předposledního ročníku na střední škole). Spojené Státy mohou být na přípravu náročnější, tam bychom proto doporučili se začít připravovat asi rok a půl před plánovaným nástupem.