Michaela Brezinova

Michaela Brezinova

Michaela Brezinova

Student - poradce

Univerzita: Kelvin Glasgow College
Místo původu: Fulnek
Rok narození: 1987

Univerzity

Název Země Obor Úroveň studia Rok dokončení
Kelvin Glasgow College Velká Británie Photography 2015

Osobní profil

Co tě vedlo ke studiu v zahraničí?

V roce 2010 jsem odjela do UK, pracovat a začít nový život. K fotografování mě to vždy táhlo, ale až v UK jsem si našetřila na dobrý fotoaparát a naučila se trochu lépe anglicky, abych se do školy mohla přihlásit. A teď se snažím dohonit svůj sen a stát se fotografkou.

Kdy ses začala připravovat ke studiu v zahraničí?

Během prvních pár let v UK. První dva roky jsem chodila do školy jen na angličtinu a až potom jsem zkusila pár fotografických kurzů, které taky školy organizují. Až po 3,5 letech jsem dostala odvahu přihlásit se do školy na full-time.

Jakým aktivitám ses věnovala před odchodem do zahraničí?

V Ostravě jsem částečně pracovala a taky jsem zkoušela štěstí na VŠB-TUO, ale to bylo spíše jen pro zábavu a poznání života vysokoškoláka na kolejích…. :-)

Jak se ti dařilo na střední škole? Patřila jsi k top 5% či 10%?

Moje střední škola v Novém Jičíně, to byla jedna velká zábava…. patřila jsem k těm horším studentům ve třídě, ale zato jsem byla v kolektivu oblíbený bavič, organizátor a tak…

Jaké jsou podle tebe výhody a nevýhody studia v zahraničí?

Nevýhody neznám. Výhody? Studuješ a zlepšuješ se v angličtině, což je světový jazyk. Poznáš spoustu fajn lidí ze všech koutů světa. Já jako full-time student chodím do školy pouze 3 dny v týdnu.

Jak svá zahraniční studia financuješ?

Stipendium od univerzity – Od školy dostávám stipendium a samozřejmě při študiu stíhám chodit i do práce v průměru na 20 hodin týdně.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? (Plánuješ se vrátit do ČR?)

V současné době připravuji své portfolium prací k přihláškám na vyšší level svého oboru. Během měsíce bych měla navštívit 4 pohovory a pak se rozhodne, zda budu studovat další dva roky, nebo se moje kroky vydají na dráhu fotografa bez další podpory a vzdělání. Do ČR se rozhodně vrátit nechci. Ve Skotsku žiji už skoro 5 let a jsem tady šťastná.

Co bys ještě poradila studentům uvažujícím o studiu v zahraničí?

Hurá do toho, nikdy této volby nebudete litovat. Následujte své sny a strach z neznámého hoďte za hlavu!!! Bude to třeba náročné, budete daleko od domova, ale výsledek bude stát za to!!!

Pomohli ti naši studenti? Odvděč se jim komentářem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.