Markéta Urbanová

Markéta Urbanová

Markéta Urbanová

Student - poradce

Univerzita: Lund University
Místo původu: Tachov
Rok narození: 1992
Střední škola: Šestileté Gymnázium, Tachov

Univerzity

Název Země Obor Úroveň studia Rok dokončení
Lund University Švédsko Business Administration, specializace: Globalisation, Brands and Consumption Magistr 2016
Copenhagen Business Academy Dánsko International Sales and Marketing Management Bakalář 2015
Hochschule Worms Německo International Business Administration and Foreign Trade Erasmus 2014

Osobní profil

Co tě vedlo ke studiu v zahraničí?

Již od útlého věku se mnou moji rodiče cestovali, což byl pravděpodobně první impulz k poznávání nových zemí, kultur a lidí. Shoda veškerých dalších okolností (cestování se sborem, ve kterém jsem působila 10 let) pak nadále prohlubovala touhu poznávat neznámé a získávat nové zkušenosti. Řekla bych tedy, že jde o mou povahu. Zájem o zahraniční studium jsem projevila již na střední škole, kdy jsem chtěla vyjet na rok na americkou střední. Z tohoto plánu, ale nakonec sešlo. Nicméně, uběhl pouze rok a já si již dávala přihlášku na vysokou školu v dánské Kodani. O této škole – Copenhagen Business Academy, jsem se dozvěděla od mého nejlepšího kamaráda, který tam již studoval. Poté šlo vše rychle. Mým cílem bylo žít v mezinárodním prostředí, získat kvalitní vzdělání a zlepšit se v anglickém jazyce. Z mého průzkumu vyšlo Dánsko jako nejlepší varianta pro dosažení těchto cílů.

Kdy ses začala připravovat ke studiu v zahraničí?

Veškeré informace jsem začala shromažďovat rok před podáním přihlášky. Pro usnadnění procesu jsem využila služeb Student Agency, která pro mne zajistila jazykový test a odeslání všech potřebných dokumentů na školu.

Jakým aktivitám ses věnovala před odchodem do zahraničí?

Měla jsem mnoho zájmů, od různých druhů sportu až po sborový zpěv a hru na klavír. Dále jsem se snažila prohlubovat všeobecný přehled četbou. Mojí velkou zálibou byla a stále je politika a diplomacie. Před maturitou jsem absolvovala semestrální politologický kurz v Praze u vzdělávací společnosti Tutor. Nechyběly ani privátní hodiny anglického a německého jazyka. Před odjezdem jsem během léta pracovala jako průvodkyně na zámku Kynžvart pro české a německé turisty.

Jak se ti dařilo na střední škole? Patřila jsi k top 5% či 10%?

Na střední škole jsem nebyla pravou premiantkou. Patřila jsem k lepšímu průměru studentů. To se pozitivně měnilo ve vyšších ročnících. Maturovala jsem s průměrem 1,74 (2,2,2,1). Můj současný GPA z předešlého zahraničního studia činí 3,5 (max. 4).

Jaké jsou podle tebe výhody a nevýhody studia v zahraničí?

Mezi výhody patří samozřejmě získání nových zkušeností, rozšíření obzoru, navázání zajímavých kontaktů, jazykové zdokonalení a také poznání nové kultury. Život a studium v zahraničí také však naučí člověka samostatnosti, flexibilitě a lépe se adaptovat v novém prostředí. Jako hlavní nevýhodu vidím odloučení od rodiny a kamarádů a fakt, že jste stále v dané zemi cizincem.

Jak svá zahraniční studia financuješ?

Osobní zdroje. Dánsko a i nyní Švédsko je pro mne finančně dostupné, jelikož se na studenty z EU nevztahuje školné. Tento fakt mi vlastně umožnil studovat v zahraničí. V začátcích mne finančně podporovali rodiče. Vždy se ale chci co nejvíce podílet na financování i sama, a proto jsem si při studiu vydělávala brigádou v kavárně. I nyní počítám s tím, že si budu muset najít brigádu nebo studentskou práci v mém oboru.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? (Plánuješ se vrátit do ČR?)

Nyní se chci soustředit na své roční magisterské studium, které bude jistě velice intenzivní. Poté se rozhodnu, zdali budu pokračovat dál na PhD nebo začnu budovat svou kariéru. Ráda bych získala profesní zkušenosti v zahraničí. Návratu do ČR se však nebráním, ale nevidím ho v následujících 5 letech. Vše bude záležet na možnostech, které se mi po studium naskytnou.

Co bys ještě poradila studentům uvažujícím o studiu v zahraničí?

Poradila bych, aby neměli strach z nedostatečné jazykové vybavenosti a také z toho, že nepatří mezi hlavní třídní premianty. Samozřejmě nejsou tyto faktory zanedbatelné, ale nemusí patřit k těm klíčovým. Na zahraničních školách se bere v potaz to, jak se člověk dlouhodobě podílí na svém celkovém rozvoji.

Pomohli ti naši studenti? Odvděč se jim komentářem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.