Dominika Trčková

Dominika Trčková

Dominika Trčková

Student - poradce

Univerzita: The London School of Economics and Political Science
Místo původu: Prostějov
Rok narození: 1995
Střední škola: Open Gate - gymnázium a základní škola

Univerzity

Název Země Obor Úroveň studia Rok dokončení
The London School of Economics and Political Science Velká Británie Law Bakalář 2018

Osobní profil

Co tě vedlo ke studiu v zahraničí?

Již odmala jsem byla ambiciózní – studium v zahraničí bylo tedy jakýmsi logickým vyústěním, protože je to něco nového a náročného. Navíc, studium na Open Gate mě posledních 6 let připravovalo na anglosaský systém, který mi vyhovuje, a nerada bych se vracela do toho českého. Nejvíc mě v rozhodování ovšem ovlivnila výborná pověst britských univerzit a možnost čerpat nové zkušenosti a vlastně objevit nový život v tak živoucím městě jako je Londýn.

Kdy ses začala připravovat ke studiu v zahraničí?

S přípravou na přijímací zkoušky LNAT, které jsem psala v říjnu minulého roku, jsem začala hned na začátku letních prázdnin, které tomu předcházely. Personal statement – krátkou esej o sobě a svých akademických zájmech, která se posílala v rámci UCAS přihlášky – jsem začala psát v srpnu.

Jakým aktivitám ses věnovala před odchodem do zahraničí?

Na gymnáziu jsem se věnovala velké spoustě volnočasových aktivit – účastnila jsem se Pražského studentského summitu, psala jsem do školního časopisu, byla jsem ve studentské radě pomáhala jsem organizovat různé akce, nebo jsem například pracovala ve školní kavárně. V rámci International Baccalaureate jsem samozřejmě také věnovala dobrovolnictví a sportovním aktivitám.

Jak se ti dařilo na střední škole? Patřila jsi k top 5% či 10%?

Vždy jsem patřila mezi jedničkáře, a tudíž si dovolím říct, že jsem se opravdu řadila k těm vrchním 5%. Každý rok jsem dostávala ocenění ředitele školy za výborné výsledky – samozřejmě jsem ale nebyla jediná, v každém ročníku se našel alespoň jeden žák.

Jaké jsou podle tebe výhody a nevýhody studia v zahraničí?

Jelikož mě mé studium v zahraničí teprve čeká, zatím dovedu pouze hádat. Konkrétně do Londýna se těším na bohatou kulturu a velkou směs lidí, kde si své místo jistě najdu lépe než v českém maloměstě. Protiváhou bude samozřejmě nákladnost tamního života – jsem si jistá, že vést si rozpočet v Londýně nebude zrovna lehké.

Jak svá zahraniční studia financuješ?

Nadace – Na školné a velkou část životních nákladů mi přispěje nadace The Kellner Family Foundation částkou 17.000 liber. Dále jsem na LSE zažádala o tzv. bursary, jehož hodnotu se ovšem dozvím až během srpna. Nyní se snažím si našetřit co nejvíc na letních brigádách, abych si měla v Anglii za co občas vyrazit nebo si něco pro sebe koupit.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? (Plánuješ se vrátit do ČR?)

Mé plány do budoucna jsou zatím velice neurčité, protože do školy nastoupím teprve letos na podzim. Právu bych se samozřejmě chtěla v Anglii věnovat i po studiu, do České republiky bych se ovšem vracet chtěla a nějakou formou vrátit to, co se na LSE naučím.

Co bys ještě poradila studentům uvažujícím o studiu v zahraničí?

Ať si nechají poradit od ostatních a nespoléhají pouze sami na sebe. Já to tak ze začátku dělala a teprve později jsem ocenila pomoc od starších a zkušenějších lidí, byť jsem si myslela, že to určitě zvládnu sama. Přijímací řízení na univerzity není snadná záležitost a nemá cenu na to jít oklikou.

Pomohli ti naši studenti? Odvděč se jim komentářem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.