Alisa Timiryasova

Alisa Timiryasova

Alisa Timiryasova

Student - poradce

Univerzita: University of Bristol
Místo původu: Moskva, Rusko
Rok narození: 1995
Střední škola: Felsted School

Univerzity

Název Země Obor Úroveň studia Rok dokončení
University of Bristol Velká Británie Mathematics and Philosophy (Msci) Bakalář 2018

Osobní profil

Co tě vedlo ke studiu v zahraničí?

Vždy jsem věděla, že v Česku budu nejdéle do konce střední školy, jelikož mi vyhovuje studium v angličtině a zároveň anglický či americký styl výuky. Nakonec jsem se rozhodla odejít už po dokončení kvinty, abych mohla odmaturovat o rok dřív, změnit prostředí a trávit více času s rodinou, která bydlí v Londýně.

Kdy ses začala připravovat ke studiu v zahraničí?

Ke studiu v zahraničí jsem se začala připravovat uprostřed kvinty, což už bylo poměrně pozdě, jelikož většina výběrových škol už měla všechna místa na další školní rok obsazena.

Jakým aktivitám ses věnovala před odchodem do zahraničí?

Věnovala jsem se mnoha kroužkům ve škole – především debatování, ale mimo další také hře na housle a kytaru. Zároveň jsem se zůčastnila několika matematických olympiád a britské soutěže UKMT Maths Challenge.

Jak se ti dařilo na střední škole? Patřila jsi k top 5% či 10%?

Na střední se mi dařilo. Získala jsem 43 bodů z 45 z mezinárodní maturity IB, čímž jsem dosáhla maximálního počtu ve svém ročníku.

Jaké jsou podle tebe výhody a nevýhody studia v zahraničí?

Studium na prestižní zahraniční univerzitě samozřejmě otevírá více kariérových možností pro absolventa (záleží však na oboru a zda se chcete vrátit do ČR). Zároveň je to však skvělá zkušenost která Vám umožní se rozvíjet intelektuálně i osobnostně a už jenom kvůli tomu bych to doporučovala.
Na druhou stranu, studium v zahraničí bývá mnohem dražší, než v Česku a ze začátku může být těžké se přizpůsobit novému prostředí a způsobu života. Rozhodně je třeba zvážit i jiné možnosti.

Jak svá zahraniční studia financuješ?

Osobní zdroje, nadace, stipendium od univerzity a jiné – Jelikož nejsem občan UK ani země EU, je téměř nemožné získat stipendium nebo půjčku. Naštěstí mi studium financují rodiče.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? (Plánuješ se vrátit do ČR?)

Rozhodně uvažuju o návratu do ČR někdy během svého života, ale po ukončení magistra nejspíše zůstanu ve Velké Británii, kde budu pracovat nebo pokračovat ve studiu. Volbu povolání jsem ovšem zatím téměř nezvažovala.

Co bys ještě poradila studentům uvažujícím o studiu v zahraničí?

Doporučovala bych dosahovat co nejlepších výsledků v průběhu studia na střední škole – americké univerzity se například dívají na všechny výsledky za poslední čtyři roky studia. Dále bych rozhodně doporučovala IB program, nejen protože je mezinárodně uznávaný univerzitami, ale také kvůli tomu, že Vám umožní zažít styl výuky podobný tomu, který byste nejspíše zažili v zahraničí a tudíž se rozhodnout, zda je to pro Vás nejlepší možnost. Nakonec je důležité si to promyslet z finanční stránky, ať už budete žádat o stipendium nebo to financovat jinak.

Pomohli ti naši studenti? Odvděč se jim komentářem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Informace

Komplexní informace o studiu v zahraničí.

Poradenství

Nabízíme bezplatné poradenství pro všechny.

Přednášky

Pořádáme přednášky na středních školách.

Czechs OUT: Studuj v zahraničí

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

KONTAKT

Email: info(zavináč)czechsout.cz
Telefon: 721 565 392
Fb: Studuj V Zahraničí

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

Přidej se k nám

Máš zkušenost se studiem v zahraničí a zájem pomoct ostatním studentům?

Rádi v našem týmu přivítáme nové členy, kteří budou s nadšením pomáhat ostatním.