O Czechs OUT

Czechs OUT: Studuj v zahraničí je neziskový projekt studentských dobrovolníků, kteří pomáhají ostatním českým a slovenským středoškolákům a vysokoškolákům ke studiu na zahraničních univerzitách.

Jsme skupina studentů, kterým se podařilo splnit si sen studiem na některé ze zahraničních univerzit. Ač studujeme na školách po celém světě, všechny nás spojuje touha po vzdělání, které bychom doma z nějakého důvodu nezískali. Jelikož jsme si prošli zahraničními přijímacími procesy a dalšími složitými formalitami, víme, co všechno studium v zahraničí obnáší.

Jsme si zároveň vědomi i toho, že jedinou překážkou na cestě za studiem v cizině většinou není nedostatek akademických vědomostí nebo studijního talentu, ale spíše limitované množství informací o veškerých možnostech, které se našim vrstevníkům ve světě nabízejí. V Czechs OUT nás proto navíc spojuje také snaha pomoci dalším Čechům a Slovákům najít cestu za jejich vlastním akademickým dobrodružstvím.

Tento počin původně vznikl jako facebooková stránka Studuj v zahraničí, na níž čeští a slovenští studenti mohou kontaktovat své krajany v zahraničí s prosbou o radu. Tato dobrovolnická činnost je nově zprostředkovávána na tomto webu, skrze nějž je možno jednotlivé poradce kontaktovat o radu přímo na jejich profilu.

Kromě představení studentů prostřednictvím jejich osobních profilů se zároveň jedná o platformu zprostředkovávající stálé informace o studiu po celém světě, a to skrze informace o univerzitách, návody o přijímacím procesu do jednotlivých zemí i pravidelné blogové příspěvky psané těmito dobrovolníky z řad Čechů a Slováků na univerzitách v cizině.

Šíření osvěty o akademických možnostech v zahraničí na tomto webu navíc doplňujeme i pořádáním besed pro středoškoláky po celé České republice a Slovensku přímo na jejich školách. Veškeré aktivity skupiny Czechs OUT: Studuj v zahraničí jsou výsledkem nevýdělečného dobrovolnictví našich členů, z nichž každý studuje či studoval na univerzitě v cizině.

Doufáme, že Ti tento web bude prospěšný, a rádi pomůžeme ke studiu v zahraničí i Tobě!!